لوگوی حجاب

تکنیک های بکار رفته

۱- تولید وکتور با ابزار pen فتوشاپ با الگو گرفتن از عکس پایه

۲- ایجاد پس زمینه مناسب

طراح

مسافر کربلا

آشنایی با فتوشاپ
مهارت

یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یو ذین و کان الله غفورا رحیما «احزاب-۵۹»:

ای پیامبر ! به همسران و دخترانت و زنان مومنان بگو جلبابهای خود را برخویش فرو افکنند(نزدیک خود سازند)، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (‌و اگر تاکنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده ، توبه کنند ) خداوند همواره آمرزنده مهربان است.

مفسران و اهل لغت، براى جلباب سه معنى ذکر کرده‏اند:
۱- ملحفه (چادر) و پارچه بزرگى که از روسرى بلندتر است و سر و گردن و سینه‏ها را مى‏پوشاند.
۲- مقنعه و خمار (روسرى).
۳- پیراهن گشاد.
گرچه این معانى با هم تفاوت دارند ولى قدر مشترک همه آنها این است که بدن را به وسیله آن بپوشاند. اما بیشتر به نظر مى‏رسد که منظور، پوششى است که از روسرى بزرگتر و از چادر کوچک‏تر است.
بنابراین نمى‏توان گفت که جلباب منحصرا بر چادر دلالت دارد. ولى اگر کسى بتواند به شکل صحیح از چادر استفاده کند، مسلما چادر حجاب برتر است زیرا حکمت‏هاى حجاب در چادر بیشتر یافت مى‏شود، گرچه پوشیدن چادر واجب نیست.

حجاب منحصر در چادر و حتى مانتو نیست، بلکه هر لباسى که غیر از وجه و کفین (دست‏ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریک و جلب توجه نامحرم نگردد کافى است ولى باید توجه داشت که همان طور که بقیه واجبات داراى مراتب مختلفى مى‏باشند حجاب نیز داراى مراتب خوب، متوسط و خوب‏تر است و چادر حجاب برتر بانوان محسوب مى‏گردد.

در این جا چند نکته وجود دارد که براى روشن شدن آنها باید دید اساسا فلسفه حجاب چیست؟ حجاب دو فلسفه اساسى دارد که با یکدیگر ارتباط تام دارند:
۱) مصونیت زن در برابر طمع‏ورزى‏هاى هوس‏بازان.
۲) پیشگیرى از تحریکات خارج از ضوابط و هنجارهاى الهى و تأمین سلامت و بهداشت معنوى جامعه.

حجاب با چنین نقش و کارکرد مهم و اساسى پیامى قاطع و کوبنده با خود دارد، و آن این است که در برابر همه مردان اجنبى نوعى هشدار و اعلام «دور باش!» مى‏دهد،

منبع: پرسش و پاسخ-نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

این کار رو از روی یک تصویر ی که توی نت دیدم الگو گرفتم و بصورت کاملا وکتور طراحی کردم برای دوستانی که میخوان کار طراحی اسلامی انجام بدن و برای ایده گرفتن کار من تصویر اورجینال رو ک کار از روی اون الگو گرفته شد رو اینجا میزارم که انشالله مفید باشه

از این کار یه والپیپر هم طراحی شده است که می تونیدبا کلیک روی تصویر پیش نمایش زیر اونو دانلود کنید

لوگوی حجاب