تکنیک های بکار رفته

۱- دستکاری تصویر با ابزار های کلون و پتنت استمپ فتوشاپ

۲- تغییر رنگ

طراح

مسافر کربلا

آشنایی با فتوشاپ
مهارت

شهید و شهادت در نظر امام خیمینی رضوان الله تعالی علیه

شهادت عزت ابدى است .

شهادت فخر اولیا بوده است و فخر ما .

هراس ، آن دارد که شهادت مکتب او نیست .

شهادت رمز پیروزى است .

ملتى که شهادت را آرزو دارد پیروز است .

شما چه در دنیا پیروز بشوید یا به شهادت برسید ، پیروزمندید .

شهادت در راه اسلام براى همه ما افتخار است .

شهادت براى ما فیض عظیمى است .

این حس شهادت خواهى و فداکارى بود که یک ملتى ، که هیچ نداشت ، برطاغوت غلبه پیدا کرد .

یک ملتى که زن و مردش براى جانفشانى حاضرند ، و طلب شهادت مى‏کنند ، هیچ‏قدرتى با آن نمى‏تواند مقابله کند .

خون شهیدان ما امتداد خون پاک شهیدان کربلاست .

ملتى که شهادت براى او سعادت است پیروز است .

یک همچو ملتى که آرزوى شهادت مى‏کند ، این ملت دیگر خوف ندارد .

ملت ما خون داده است تا جمهورى اسلامى وجود پیدا کند . ملت ما عاشق شهادت بود ، با عشق به شهادت پیش رفت این نهضت .

ما از خدا هستیم همه ،همه عالم از خداست ، و همه عالم به سوى او بر خواهدگشت . پس چه بهتر که برگشتش اختیارى باشد و انتخابى ، و انسان انتخاب کندشهادت را در راه خدا ،و انسان اختیار کند موت را براى خدا ، و شهادت را براى‏ اسلام . در بستر مردن ، مردن است و چیزى نیست ، لکن در راه خدا رفتن شهادت است وسرفرازى و تحصیل شرافت براى انسان و براى انسانها .

مرگ سرخ به مراتب بهتر از زندگى سیاه است .

چه غافلند دنیا پرستان و بى‏خبران ، که ارزش شهادت را در صحیفه‏هاى طبیعت‏جستجو مى‏کنند ، و وصف آن را در سروده‏ها و حماسه‏ ها و شعرها میجویند ، و درکشف آن از هنر تخیل و کتاب تعقل مدد مى‏خواهند ، و حاشا ! که حل این معما جزبه عشق میسر نگردد . آنها که شهید شدند، به خدمت‏ خودشان و سعادت خودشان و به اجر خودشان‏ رسیدند .

شهداى انقلاب بزرگ ، چون شهداى صدر اسلام ، در پیشگاه مقدس ربوبى ارزشمند ،و مورد عنایت‏ حق تعالى و اولیاى اسلام ارزشمند خواهند بود .

شما پیروزید ، براى این که شهادت را در آغوش مى‏گیرید . و آنهایى که ازشهادت و از مردن مى ‏ترسند ، آنها شکست‏ خورده‏اند

. مگر شهادت ارثى نیست که از موالیان ما ، که حیات را عقیده و جهاد مى‏ دانستند و در راه مکتب پرافتخار اسلام ، با خون خود و جوانان عزیز خود از آن پاسدارى‏ مى‏ کردند ، به ملت‏ شهید پرور ما رسیده .

به ملت عزیز و توده ‏هاى میلیونى ایران عرض مى‏کنم که هیچ انقلابى بدون شهادت خواهى و فداکارى و سختى و گرانى و فشارهاى مادى موقت تحقق نیافته . شهادت در راه خداوند چیزى نیست که بتوان آن را با سنجشهاى بشرى و انگیزه‏ هاى ‏مادى ارزیابى کرد .

رهبر ما آن طفل دوازده ساله‏اى است که با قلب کوچک خود ، که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است ، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن رامنهدم نمود ، و خود نیز شربت ‏شهادت نوشید . سعادت را آنها بردند که آن چیزى را که خدا به آنها داده بود تقدیم کردند ، وما عقب‏ مانده آنها هستیم .

بر ماست که با اعتراف به عجز خویش ، از رزمندگان عزیزى که با شهادت طلبیهاو رشادتهایشان از میهن اسلامى خود دفاع نموده ، و با خون پاک خود چراغهایى فراراه آزادى تمام ملتهاى در بند برافروختند ، قدردانى نماییم.

گوارا باد بر این شهیدان، لذت انس و همجواریشان با انبیاى عظام و اولیاى‏ کرام و شهداى صدر اسلام ، و گواراتر بر آنان باد نعمت رضایت‏ حق ، که رضوان من ‏الله اکبر.

هان اى شهیدان ! در جوار حق تعالى آسوده خاطر باشید ، که ملت ‏شما پیروزى شمارا از دست نخواهد داد .

نمونه ‏ترین گواهان صادق و یادگاران عزمها و اراده‏هاى استوار و آهنین ، شمابندگان مخلص حقید ، که مراتب انقیاد و تعبد خویش را به پیشگاه اقدس حق‏ تعالى ، با نثار خون و جان به اثبات رسانیدند .

کشورى که همه بیدار و همه مستعد براى شهادت هستند ، اینها را از چه‏ مى‏ ترسانند هنر آن است که بى هیاهوهاى سیاسى و خودنماییهاى شیطانى ، براى خدا به جهادبرخیزد ، و خود را فداى هدف کند نه هوا ، و این هنر مردان خداست .

به شما برادران مؤمن عرض مى‏کنم ، اگر ما با دست جنایتکار آمریکا و شوروى ازصفحه روزگار محو شویم ، و با خون سرخ ، شرافتمندانه با خداى خویش ملاقات کنیم ،بهتر از آن است که در زیر پرچم ارتش سرخ شرق ، و سیاه غرب ، زندگى اشرافى‏ مرفه داشته باشیم . هیچ هراسى به دلتان راه ندهید، که شما پیروزید – ان شاء الله . چه کشته بشویم‏ و چه بکشیم حق با ماست . ما اگر کشته هم بشویم در راه حق کشته شدیم و پیروزى‏ است ، و اگر بکشیم هم در راه حق است و پیروزى است .

طبع یک انقلاب فداکارى است . لازمه یک انقلاب شهادت و مهیا بودن براى‏ شهادت است . مجاهد فى سبیل‏ الله بزرگتر از آن است که گوهر زیباى عمل خود را به عیارزخارف دنیا محک بزند . دنیا با همه زرق و برق‏ها و اعتباراتش ، به مراتب کوچکتر از آن است که بخواهد پاداش و ترفیع مجاهدان فى سبیل الله گردد . ما خاکیان محجوب ، یا افلاکیان ، چه دانیم که این ارتزاق عند رب الشهداء چى ‏است ما اگر کشته شویم – ان شاء الله – بهشت مى‏ رویم ، اگر بکشیم هم به بهشت‏ مى‏ رویم . کشته بشوید بهشتى هستید ، بکشید هم بهشتى هستید . ما بکشیم سعادتمندیم ، کشته بشویم هم سعادتمندیم .

وقت آن است که ما که وارثان این خونها هستیم ، و بازماندگان جوانان و شهداى‏ به خون خفته هستیم ، از پاى ننشینیم تا فداکارى آنان را به ثمر برسانیم .

شهادت یک هدیه ‏اى است از جانب خداى تبارک و تعالى براى آن کسانى که لایق‏ هستند.

گریه کردن بر شهید زنده نگه‏داشتن نهضت است . عزادارى کردن براى شهیدى که همه چیز را در راه اسلام داد ، یک مساله سیاسى‏ است ، یک مساله‏ اى است که در پیشبرد انقلاب اثر بسزا دارد ، ما از این‏ اجتماعات استفاده مى‏ کنیم .

قبور شهدا و اجساد و ابدان معلولان ، زبان گویایى است که به عظمت روح جاویدآنان شهادت مى‏ دهد . خونهاى جوانان ما بر مسلسلها غلبه کرد . چطور انسان متاثر نباشد از اشخاصى که قدرتمندى خودشان را در خون شهیدان مامى‏ بینند خدمت در بنیاد شهید در راس خدمتهاست .

من شهادت در راه حق و اهداف الهى را افتخار جاودانى مى‏دانم .

۱ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.