داوریهای متضاد درباره ابن عربی

کتاب داوریهای متضاد درباره ابن عربی

السلام علی رسول الله و علی آله آل الله و السلام علیکم و رحمه الله

بعد مدتها فرصتی دست داد تا چند جمله ای در این وبلاگ بنویسم و از بدین خاطر خداوند منان رو شاکرم و طلب خلوص نیت در عمل به وظابف را از درگاه آن وجود سرمدی خواستارم.

همانطور که در مطالب گذشته قابل مشاهده است بنده پیش تر نسخه تایپ شده ازکتاب شریف داوریهای متصاد در مورد ابن عربی را تهیه و منتشر کردم. چندی پیش تصمیم گرفتم من باب التذکر اون کتاب رو شخصا مجدداًبخونم و در این حین متوجه شدم که علاوه بر قدیمی بودن نوع صفحه بندی و ظواهر، نسخه تایپ شده دارای ایرادات املایی و یا جا افتادن برخی کلمات است. لذا تصمیم گرفتم علاوه بر تغییر اساسی قالبندی کتاب، حین مطالعه مجدد متن را با نسخه اسکن شده قدیمی کتاب تطبیق و اشکالات تایپی آن را نیز مرتفع نمایم. حاصل این کار نسخه ای است که قصد دارم در این مطلب آن را با شما به اشتراک بگذارم.

کتاب در نرم افزار ایندیزاین باز تولید شده و فکر می کنم از نظر صفحه آرایی و کلا فصای گرافیکی ظاهر خیلی بهتری پیدا کرده. مطالب آن هم که واقعا روشن کننده خیلی مسائلی ایست که می تواند راه ثواب را از خط برای خواننده نمایان کند.

امیدوارم که دوستان مطالعه کنند و بنده حقیر نیز از دعای خیر خودشان محروم نفرمایند به برکت صلوات بر محمد و آل محمد ص.

لا تنسونا من صالح دعاکم
والسلام علیکم و رحمه الله

الو الو …

الو الو … تویچی های شیطان خط و زیر آتیش گرفتن، سرتو از خاکریز ببری بالا تیر مستقیم بد حجابی شکارت می کنه؛ حاجی وضعیت قرمزه، چند تا گرا گرفتیم اگر بشه بکوبید بلکه بچه ها قیچی نشن، خرچنگای دشمن از روی بچه هایی که زخمی شده بودن زنده زنده رد شدن؛ حاجی اینجا هر کی ترکش می خوره زمین گیر میشه نمیشه آوردش عقب ….

کاش ماهم شهید شیم، خودمونو بکشیم قبل از اینکه بکشنمون، کاش بشه جلوی هوای نفسمون خاکریز بزنیم، با برو بچه های گردان کمیل همون با صفا ها پشت خاکریز دعاکمیل بگیریم، یاد همشون بخیر! کاش بشه توی سنگر دلمون بشینیم تو اون تاریکی با نور یه فانوس نفتی زیارت عاشورا بخونیم …

کاش بشه پر کشید؛ حیف که تو هزار توی این دل سیاه گم شدم، گرا رو گم کردم، حاجی کربلا کدوم طرفه می خوام دم جون دادن روم سمت کربلا باشه، بالاسرم زیارت عاشورا بخونیم ها ، یادنون نرم. می خوام با چشم گربون برم.

کاشکی تیر مستقیم بخوره به قلبم که تیکه تیکه بشه، مبادا آقا میاد سیاهی قلبمو ببینه غصه اش بشه!

آقا ما رومون نیست تو چشماتون نیگاه کنیم، یه وقت بیاین که دیگه چشمامون …

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
جهاد از نظر مقام معظم رهبری امام خامنه ای

جهاد یعنی آن‌چه که در فارسی به آن گفته می‌شود مبارزه، مبارزه قلمی،مبارزه فرهنگی، مبارزه سیاسی، مبارزه اقتصادی. بعضی از اینها در طول دهها سال هم محتاج به تفنگ و فشنگ نیست، اما مبارزه است. البته هر قلم زدنی هم مبارزه نیست، هر کار فرهنگی هم مبارزه نیست، هر کار سیاسی هم مبارزه به حساب نمی‌آید. مبارزه معنایی دارد، حدودی دارد. شیعه آن کسی است که از این جهاد،  یعنی از این مبارزه‌ی جدی و عمیق هیچ‏وقت دست برنمی‌دارد. نگاه کنید ببینید مبارزه‏ی کدام میدان بیشتر به مزاجتان سازگاره. یکی مبارزه میدان سیاست، یکی نه حال و حوصله‌ی سیاست را ندارد، اما مبارزه‌ی در میدان فرهنگی. امروز جنگ‌های عمده‌ی قدرتهای استکباری جنگ فرهنگی است. زمینه‌ی سلطه‌ی نظامی آنها را هم بیشتر کارهای فرهنگی و تبلیغی فراهم می‌کند. برای همین است که یک کسی مثل دِعبل خُزاعی، یا مثل سید خمیری یا امثال اینها کسانی هستند که امام برای اینها اینقدر ارزش قائل است. «مَنْ قالَ فینا شعراً فَبَکا او اَبکا وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ»؛ کار فرهنگی؛ این هم یک جهاد است. «وَ عَمِلَ لِخَالِقِه‏» کار را برای خدا انجام بدهد. برای نام و برای نشان و برای قدرت‌طلبی و برای فرو نشاندن هوسها و احساسات شخصی نباشد، کار واقعاً برای خدا انجام بگیرد.«وَ رَجا ثَوَابَه»‏ امید به ثواب الهی هم داشته باشد. کار را هدر و عبس و بیهوده و رها نداند. «صَبراً و احتِساباً» که در بعضی از تعبیرات، در زیارات و روایات مشاهده می‌کنید، احتساب یعنی پای خدا نوشتن، آدم کاری را که می‌کند حساب کند پای خدا، بگوید برای خدا دارم می‌کنم و منتظر و امیدوار به ثواب الهی باشد. «وَ خَافَ عِقَابَه»‏ از عقاب الهی هم بیمناک باشد، بترسد از مجازات الهی. «فَإِذَا رَأَیْتَ أُولَئِکَ فَأُولَئِکَ شِیعَهُ جَعْفَر».

یا امام رضا ع

هفته پیش خدا قسمت کرد این کمترین و بی لیاقت ترین خلق شرف حضور در حرم رضوی و پیدا کردم، خداوند انشالله توفیق بده همه محبان اهلبیت علیهم السلام برن پابوس آقا. جایی که برای خوندن زیارت نامه مینشستم جلوم یه بیت شعر روی دیوار حک شده بود که خیلی با دل این حقیر بازی می کرد. گفتم بعنوان یادگاری تصویری که ازش با موبایلم گرفتم رو بزارم انشالله هر کی دید و خوند و به دلش نشست این حقیر رو هم دعا کنه.

یا امام رئوف

البته یه کاشی کاری هم کنار اتاق ضریح بود که خیلی زیبا بود و با موبایل ازش عکس گرفتم انشالله باشه طلبتون اگر توفیق الهی شامل حالمون شد وکتورش رو بسازیم و برای دانلود قرار می دیم خیلی زیباست. البته چون کار زمان بری هست وکتور کردنش و سر ما هم شلوغه نمی دونم کی بتونم آماده اش کنم. ما رو دعا کنید

 


«بروزرسانی»

تصویر کاشی کاری بصورت وکتور آماده شد و از این لینک قابل دریافت می باشد.

التماس دعا

 


Divi 2.0 WordPress

دانلود پوسته رایگان وردپرس Divi2 برای فعالان فرهنگی

بسم رب الشهداء و الصدیقین

سلام علیکم و رحمه الله

بعد از تقریباً میشه گفت یه هفته ای کار روی ترجمه و فارسی سازی (راست چین شدن اجزای پوسته، فارسی کردن بخش پنل مدیریت، فارسی کردن طرحبندی های درون ساخته و …) بالاخره تونستیم به حول و قوه الهی این کار رو مهیا ارائه به دوستان فعال فرهنگی کنیم.

اینجا جا داره به این کلام پر برکت مقام عظمای ولایت امام خامنه که در حرم رضوی فروردین ماه ۱۳۹۳ ایراد فرمودند اشاره کنم:

امام خامنه ای (مد ظله العالی)

امّا آنچه نقطه‌ی مهم‌تر عرض من است، خطاب به جوانهایی است که در سرتاسر کشور فعّالیّتهای فرهنگی را به صورت خودجوش شروع کردند که بحمدالله خیلی هم وسیع شده است. من میخواهم بگویم آن جوانهایی که در تهران، در شهرهای گوناگون، در استانهای مختلف، در خود مشهد، در بسیاری از شهرهای دیگر کار فرهنگی میکنند، با اراده‌ی خودشان، با انگیزه‌ی خودشان ـ کارهای بسیار خوبی هم از آنها ناشی شده است که از بعضی از آنها ما بحمدالله اطّلاع پیدا کردیم ـ کار را هرچه میتوانند به‌طور جدّی دنبال کنند و ادامه بدهند.
بدانند که همین گسترش کار فرهنگی در بین جوانهای مؤمن و انقلابی، نقش بسیار زیادی را در پیشرفت این کشور و در ایستادگی ما در مقابل دشمنان این ملّت، ایفا کرده است.

از اونجایی که من در بین تارنماهای مذهبی بروز بودن ظاهر تارنما و استفاده از ابزار مدرن و روز یک مشکل واقعاً جدی است که بیشتر به عدم آشنایی دوستان با این قبیل امور بر می گرده، تصمیم گرفتیم پوسته که چنین قابلیت هایی رو تا حدودی داشته باشته و از طرفی کاربری آن ساده و بدون نیاز به استفاده زیاد از کدهای کوتاه (shortcode) یا کد نویسی های HTML  و Css  باشه رو برای ارائه بصورت رایگان برای عزیزانی که به ندای رهبری معظم لبیک گفتند و پای کار فرهنگی ایستاده اند قرار بدیم. و برای این کار یکی از بهترین پوسته ها از یکی از معروفترین شرکت های ارائه دهنده که ElegantThemes هست رو برای این کار انتخاب کردیم که آنچه ما برای هدف ترسیم کرده بودیم رو تا حد زیادی برآورده می کنه. از طرف دیگه با کمی دستکاری جزئی قابلیت استفاده از اسلایدر لایه ای (LayerSlider) که دیگه فکر کنم همه با اون آشنا باشن  و یا حتماً بازدید کنندگان این تارنما نمونه کار اون رو در صفحه اول دیده باشند هم به این مجموعه برای استفاده در حالت تمام عرض اضافه کنیم که دیگه ضعف اصلی این پوسته که اسلایدر درون ساخته خود پوسته هست رو کاملا مرتقع می کنه.

دوستان عزیز برای مشاهده نمونه زنده و آشنایی با قابلیت های این پوسته و نحوه دریافت آن می توانند از به صفحه مشاهده و دانلود پوسته وردپرس رایگان Divi 2 مراجعه نمایند.

اللهم الحقنا بالشهداء و احشرنا معهم و یا لیتنی کنت معهم فافوز معهم یا رب

لبیک یا حسین ع

والسلام علیکم و حمه الله

شهید رجب علی محمد زاده و شهید نورعلی شوشتری

تصویر مزار شهید رجبعلی محمد زاده و شهید نورعلی شوشتری

خدا به ما توفیق داد بار دیگری پایبندی خویش را به راه شهداء عظیم الشأن اعلام کنیم و هیچ نعمتی را نمی توان شکر کرد مگر اینکه شکر دیگری بر ما واجب می شود. از خداوند منان مسئلت دارم ما را در زمره کسانی که فرمود: وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا قرار دهد و ما را به قافله شهدا برساند که کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ ۗ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ ۖ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّهَ فَقَدْ فَازَ ۗ وَمَا الْحَیَاهُ الدُّنْیَا إِلَّا مَتَاعُ الْغُرُورِ

أَیْنَمَا تَکُونُوا یُدْرِککُّمُ الْمَوْتُ وَلَوْ کُنتُمْ فِی بُرُوجٍ مُّشَیَّدَهٍ و خوشا به سعادت آنانی که جان خویش را در راه خدا نثار کردند، شهد شیرین شهادت نوشیدند و جان خویش در طبق اخلاص قرار دادند و بسوی خالق خویش پرواز کردند. حیات ابدی را بر متاع غروز دنیا ترجیح دادند، بند های تعلقات دریدند و به کربلا رسیدند. 

خداوند ما را در راه ایشان ثابت قدم و سرانجام به ایشان برساند به برکت صلوات بر محمد و آل محمد ص.

 

 

جنایات داعش در آستانه جام جهانی

لحظه ای تأمل …

المپیک ۱۹۴۸ = اعلام موجودیت اسرائیل
جام جهانی ۱۹۸۲ = حمله رژیم صهیونیستی به لبنان
جام ملت های اروپا ۱۹۹۲ = قتل عام مردم بوسنی توسط اروپا
جام جهانی ۲۰۰۶ =جنگ ۳۳ رژیم صهیونیستی علیه لبنان
المپیک ۲۰۰۸ = حمله روسیه به گرجستان-رژیم صهیونیستی و بازهم غزه
جام جهانی۲۰۱۰ = محاصره غزه و حمله به کاروان آزادی
المپیک ۲۰۱۲ = جنگ سوریه
جام جهانی ۲۰۱۴ = حمله داعش

*و . . . .*

جنایات داعش در آستانه جام جهانی

جنایات همزمان با جام جهانی ۲۰۱۴

حرمین عسکریین سامراء

آسمان گنبد حرم امامین عسکریین(ع) در قاب شعر

اشک نوشته‌های شعرای آیینی در ذیل تصویر گنبد تخریب شده سامرا تقدیم به عاشقان امام هادی و امام حسن عسکری(ع)
سلام دادن بر شاه تشنه کارش بود
چه خوب اینک اگر زیر آسمان باشد
رضا تاجیک

آنان که چشم دیدن تان را نداشتند
دیدی چطور گنبدتان را نظر زدند
***
قاب قوسین گمانم قوس این گنبد بود
زائرت از گوشه ی شش گوشه تا معراج رفت
***
بی‌خود نبود عزیزم اگر گنبدت شکافت
امشب تو را خدا به تماشا نشسته است
علیرضا خاکساری

ادامه مطلب …

کتاب داوریهای متضاد درباره ابن عربی نوشته داود الهامی

کتاب داوریهای متضاد

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بیشتر از یک سال قبل بود که کتابی به دستم رسید و مطالعه کردم کتاب جالبی بود و از این جهت که داوری نهایی رو بر عهده خواننده کتاب می گذاره برای من جالب بود. ساختار کتاب به گونه ای هست که مطالب رو از سوی موافقین و مخالفین و متوقفین (کسانی که اظهار نظر ممتنع داشتند و قضاوت رو به خداوند واگذار کردند) بیان می کنهو در واقع اطلاعات جامعی در اختیار خواننده قرار می دهد تا خود او بتواند به جمع بندی برسد. از این باب کتاب بسیار مفید و جامعی است. نثر کتاب بسیار ساده و بدور از تکلف های فریبنده است و سعی کرده مطالب را بجای پیچانده در لفافه کلمات قامض برای کسب اعتبار بگونه ای سعی در تنویر افکار عمومی قدم بردارد. زیرا بسیار دیده شده در نظر انسانها هر آنچه به نظر پیچیده تر بیاید ، مأجور تر و صاجب اثر با فضیلت تر می نماید لیکن بیان شیوا و سلیس استاد الهامی باعث می شود شما پس از شروع کتاب دل از آن بر ندارید و جذبه آن شما را تا انتهای کتاب می کشاند.

کتاب داوریهای متضاد درباره ابن عربی نوشته داود الهامی

کتاب داوریهای متضاد درباره ابن عربی نوشته داود الهامی

نکته جالب این کتاب زندگینامه نسبتاً کاملی است که از ابن عربی بیان شده که کسانی که ممکن است با این شخصیت تأثیر گذار آشنایی نداشته باشند می توانند با او بیشتر آشنا شوند پیش از اینکه نظرات مختلف را در مورد او مطالعه نمایند.

من حیث المجموع کتاب مفیدی بود ولی بنده هر چه گشتم در فضای مجازی نسخه تایپ شده از این کتاب بدست نیاوردم که بشود از متن این کتاب در مقالات و نوشته ها استفاده نمود و تنها نسخه پی دی اف اسکن اوراق به دستم رسید که تصمیم گرفتم از آنجا که این کتاب را مفید دیدم در اوقات فرارقت در ده دقیقه ها و ۵ دقیقه های بین کارهای مختلف هر گاه فرصت کنم صفحه ای از این کتاب رو تایپ کنم و تقریبا بعد از  قریب ۸ ماه این کتاب ۲۶۰ صفحه ای تایپ و صفحه بندی کردم و اینک در یک فایل پی دی اف برای دانلود عموم برادران و خواهران ایمانی قرار میدهم. حسن این نسخه علاوه بر امکان استفاده از متن کتاب و قابل کپی بودن آن کاهش حجم دانلود از قریب ۱۰ مگابایت به ۳ مگابایت شده است و البته با کیفیت بسیار بهتر  لذا دوستانی که کتاب رو مفید دیدند در نشر آن همت کنند تا زحمات کشیده شده به ثمر بنشید و در ثواب این کار شریک باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله